zemislava

Aloe Vera

Aloe vera patrí medzi rastliny ľaliovité a pôvodne sa vyskytovala v Arábii a severnej Afrike odkiaľ sa rozšírila a udomácnila sa v Stredomorí.

Na vnútornú i vonkajšiu liečbu sa aloe používa pre svoju mnohostrannosť, telo totiž blahodarné látky využije presne na odstránenie svojho konkrétneho problému. Aloe vera je detoxikačným prostriedkom, ktorý organizmus prečisťuje. To len zvyšuje jeho vynikajúci účinok na imunitu.

Pôsobí aj protialergicky a protizápalovo a v tele ničí vírusy, plesne a baktérie, pričom sa doslova vrhá len na tie zlé. Ak je k dispozícii, zvykne sa konzumovať čistá dužina miešaná s kvetovým medom. Zvonka sa aplikuje na popáleniny, jazvy, poškodenú pleť či vyrážky, po zranení minimalizuje tvorbu jaziev. Prípravkami s aloe vera sa ošetrujú aj bodnutia hmyzom, opary, lupiny, či herpes.

Obsahuje aloín, saponín a organické kyseliny. Povzbudzuje činnosť žlčníka, tráviaceho traktu,sťahuje a zaceľuje rany a pôsobí ako preháňadlo. Listy možno použiť čerstvé, s cieľom získať z ich slizu liečivé želé, alebo aj usušené, rozdrvené na prach.

POZOR: V tehotenstve a na zlatú žilu aloe nepoužívať!


Zdroje:
http://zena.atlas.sk/aloe-vera-radsej-gel-ci-stavu/zdravie/prirodna-medicina/779349.html
Liečivé rastliny, Kalligram
Aká je to liečivá rastlina?, Wolfgang Hensel


Komentáře k článku.

Rýchle pôžičky pred výplatou

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok