zemislava

Chaluha bublinatá

Chaluha bublinatá je známa už od 18. storočia. Stretnete sa s ňou v Severnom a Baltskom mori, kde sa vyskytuje v hĺbke až 5 metrov.

Je skutočnou vitamínovou bombou, obsahuje až 16 vitamínov. Najviac sú zastúpené vitamíny A, B, C, D, E a K, minerály vápnik, horčík, železo, fosfor, meď, mangán, zinok a selén.

Neoceniteľná je pri liečbe ochorení štítnej žľazy. Vďaka vysokému obsahu jódu zvyšuje činnosť štítnej žľazy, ktorá reguluje celkový metabolizmus. Liečivé účinky má aj pri reumatizme a zápale kĺbov a pôsobí aj proti nežiaducim črevným parazitom. V niektorých prípadoch môže slúžiť aj ako prírodné preháňadlo, a to najmä pri poruchách s vyprázdňovaním a nepravidelnou stolicou.

Keďže obsahuje zložené cukry, najmä deriváty kyseliny algínovej, bojuje proti nadváhe tým, že potláča chuť do jedla. Taktiež znižuje cholesterol a napomáha telu k detoxikácii – celkovej očiste organizmu.

Okrem toho podporuje aj rast nových vlasov a udržiava ich pevnosť a mladosť. Keďže rozpúšťa tukové vankúšiky je vhodná aj pri redukčnej diéte.
Užívať ju môžete vo forme tabletiek alebo vo forme čaju.Viac na: http://fit.server.sk/vitaminy/chaluha-bublinata-riasa-plna-zdravia/


Komentáře k článku.

Rýchle pôžičky pred výplatou

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok