zemislava

Hematit

Krveľ, mineralogicky oxid železitý. Názov pochádza z gréckeho slova haimatites - krvi podobný. Prášok z hematitu je totiž sýto červený.

Podporuje spánok, aktivuje silu vôle, odvahy a energiu. Stimuluje, odhodlanie, odvahu spontánnosť. Uvoľňuje duševné kŕče. Rieši magnetické bloky okolo nás. Je užitočný k čistenie krvi, bunkovým štruktúram a lieči rany. Hematit je silne spojený s krvou, posiluje a reguluje tvorbu krvi. Stimuluje metabolizmus vstrebávanie železa, bielkovín, vitamínu E a K. Podporuje činnosť ladvín pri čistení krvi a súčasne pomáha regenerovať ich tkanivo.
Pomáha s anémiou, modrinami a leukémiou. Okrem toho, má hematit regulačný účinok na krvný tlak a regeneračný vplyv na obličky. Zmierňuje menštruačné ťažkosti, kŕčové žily a cievne stenózy, tiež pôsobí dobre na nespavosť. Posilňuje pečeň, slezinu, pľúca a obličky, pomáha pri očných problémoch.

Najlepšie sa nosí v priamom kontakte s pokožkou alebo zavesený na oblečení. Nikdy ho však nedávajte pod vankúš! Nie je vhodný na permanentné užívanie!

Pomáha plachým ženám, zvyšuje sebavedomie a schopnosť prežiť. Na duševnej úrovni prispieva hematit k sústredeniu a zameraniu na jednu vec. Zlepšuje pamäť a prináša zrod nových myšlienok.

Voda z hematitu lieči anémiu. Pomáha pri krivej chrbtici alebo poruchách chrbtice a pri zlomeninách
Je efektívnym amuletom pred urieknutím či uhraničvým pohľadom. Hematit je veľmi dobrý ako ochrana okolo nás počas meditácie.

Pri liečbe alebo utíšení bolesti ho možno priložiť na ľubovolné miesto. Nemal by sa používať pri zápale a nieje dobré ho používať dlhšiu dobu. Hematit nosievajte len vtedy, keď očakávate veľký nápor na nervy - a nenosievajte ho viac ako dva dni po sebe.


Zdroj: http://kamienky.blog.cz/1007/hematit
a Liečivá moc kameňov, Miroslav Procházka


Komentáře k článku.

Rýchle pôžičky pred výplatou

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok