zemislava

Jantár

Jantár nie je technicky vzaté kameň – je to fosília, skamenená živica stromov. Jeho názov je odvodený zo slova iänus čo znamená - Boh počiatku. Vznikol pred 50 milónmi rokov, keď stekala z Borovice ako živica až skamenela.

Vďaka transmutačným schopnostiam pomáha jantár telu, aby sa vyliečilo samo. Ukľudňuje nervy. Pomáha pri problémoch s trávením, žalúdkom, slezinou, obličkami, pečeňou a pri problémoch s kožou, ktoré sú zapríčinené zlým metabolizmom. Používal sa pri liečení strumy a iných chorôb krku (ako náhrdelník). Externe sa aplikoval na zastavenie krvácania.

Jantárový olej sa používal pri hystérii. Verilo sa, že pozeraním do jantára sa zlepší zrak.

Pomáha pri problémoch s kĺbmi, posilňuje sliznice, urýchľuje hojenie rán a znižuje u malých detí bolesti, keď sa im prerezávajú zuby. Aj dospelým pomáha pri odhalených zubných krčkoch a pri zápaloch ústnej dutiny.

Očisťuje celé telo. Vyťahuje nemoci z tela.

Jantár zbavuje ľudské telo negatívnej energie, ktorej je v dnešnej dobe neúrekom. Značne posilňuje psychiku ľudí so sebadeštuktívnymi sklonmi. Upokojuje dojčatá.
Utišuje bolesť pri prerezávaní a rastu zúbkov. Aj u dospelých pomáha s bolesťou zubov a zápalu ďasien. Zastavuje krvácanie z nosa. Zvyšuje sebavedomie. Podporuje flexibilitu, kreativitu a otvorenosť.

Upozornenia:

  • Nevystavovať pôsobeniu tepla! Nevystavovať silným čistiacim prostriedkom!
  • Jantár je najlepšie nosiť často a počas dlhého obdobia.
  • Jantárový elixír sa odporúča pri reume mäkkých tkanív: jeden prírodný jantár na 12 hodín hodiť do deci vody a potom ráno piť na lačný žalúdok.
  • Jantár absorbuje negatívne energie, preto ho treba pravidelne čistiť.
  • Čistí a vybíja sa pod tečúcou vodou.
  • Jantár sa nabíja na kryštálovom zhluku. Nikdy ho nenabíjajme na slnku a nevystavujme po dlhú dobu pôsobeniu slnka!
  • Pozor pri kúpe jantáru – niekedy sa predáva nekvalitný jantár, ktorý bol rozomletý a pod tlakom vytvarovaný (“prešovaný”). Ten rozoznáme podľa malých vejárovitých lomov. Otestovať to môžeme v pohári CocaColy – neprešovaný jantár v CocaCole pláve, prešovaný jantár a kopál sa ponoria.

Treba upozorniť na to, že Jantár sa bohužiaľ vyrába zo syntetickej živice alebo dokonca z plastu, a to nám servírujú priamo do obchodov!!!


Zdroj: http://liecivekamene.wordpress.com/2006/12/29/jantar-kamen-stastia/

http://kamienky.blog.cz/1006/jantarKomentáře k článku.

Rýchle pôžičky pred výplatou

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok