zemislava

Jaspis

Jaspis sa oddávna spracovali ako drahé kamene.
Vyrábali sa z nich pečatidlá, drobná glyptika, rezané rukoväte, spony, ozdobné gombíky, držadlá.
Používal sa aj ako vynikajúci kameň na výrobu amuletov.
Podporuje chuť k jedlu, chráni pred ťažkými snami, užíva sa pri zastavení najrôznejších krvácaní a liečbe ženských chorôb.Kladne ovplyvňuje liečbu obličiek a močového mechúra, pomáha pri liečení obličiek piesku a kameňov, v oblasti gynekologickej je účinný pri chorobách vaječníkov a vajcovodov, pri prekonávaní nevoľnosti v priebehu tehotenstva au pôrodu.

Červený a brekciový jaspis
má projektívnej energiu, priradený planéte Mars a patrí elementu ohňa.
Je ochranným kameňom, odráža negativitu späť pôvodcovia, upokojuje rozbúrené city, uzemňuje energiu, napráva nepriaznivej situácie, pozvedává krásu a pôvab, prináša zdravie a silu, podnecuje základné čakru, znižuje horúčky, čistí obehový systém, pečeň, cievy, krv, odstraňuje bloky.
Škvrnitý a pestrý jaspis
má projektívnej energiu, priradený planéte Merkúr a patrí elementu vzduchu.
Dodáva kreativitu, pomáha na presadenie vlastných nápadov, podporuje imunitný systém, detoxikuje, regeneruje tkanivá.
Zelený a oceánsky jaspis
má Receptívne energiu, priradený planéte Venuši a patrí elementu krajiny.
Podporuje mentálne a emocionálne stavy druhých, uvádza do rovnováhy city a myseľ, odstraňuje depresie, učí nás žiť v súlade s prírodou.Je kameňom zdravie, má silné liečivé účinky, podporuje uzdravovacie proces tela, lieči zažívací trakt a vylučovacie orgány, odstraňuje toxíny z tela, hoja zápaly, podporuje nervový a imunitný systém, bunkovú regeneráciu a obnovu organizmu hlavne pri najrôznejších nádoroch, zbavuje nočných môr a podporuje kľudný spánok.
Podnecuje srdcovú čakru.
Hnedý obrázkový jaspis
má Receptívne energiu, priradený planéte Saturn a patrí elementu krajiny.
Uzemňuje, podporuje sústredenie, prináša stabilitu a vyrovnanosť, vracia späť na zem tých, ktorí majú hlavu v oblakoch, odstraňuje geopatogénne zóny, vhodný na meditáciu, odhaľuje karmické príčiny súčasných udalostí, podporuje a rozvíja koreňovú čakru.
Podporuje imunitný systém, detoxikuje, lieči kožné problémy, pomáha skoncovať s fajčením.
Obrázkový jaspis
má Receptívne energiu, priradený planéte Saturn a patrí elementu krajiny.
Je úzko spätý so zemou, podporuje a rozvíja koreňovú čakru, rozpráva pomocou svojich obrázkov posolstvo minulosti, vynáša na povrch potlačené pocity, vinu, nenávisť, lásku a prináša poučenie do ďalšej fázy života, prináša pokoj, odstraňuje strach, čistí obličky a podporuje imunitný systém.
Mokait jaspis
má Receptívne energiu, priradený planéte Saturn a patrí elementu krajiny.
Má červenú až tmavohnedú farbu s žltými a mliečnymi oválky, pripomínajúce kávu so šľahačkou.
Dodáva hlboký pokoj a rovnováhu v každej situácii, prináša túžbu po nových experimentoch a pomáha čeliť ich dôsledkom, ukazuje všetky možnosti a pomáha vybrať jedinú správnu, zmierňuje nervozitu a stres, stabilizuje telo, posilňuje imunitu, lieči zranenia, zápaly horných dýchacích ciest, uvoľňuje suchý kašeľ, aktivuje pečeň, slezinu a čistí krv.
Žltý jaspis
privádza pozitívnu energiu, vytrvalosť a porozumenie, toleranciu pri drobných nedorozumeniach v rámci medziľudských a partnerských vzťahov, ochraňuje na cestách a pri duševnej práci, dodáva energiu žľazám s vnútornou sekréciou, odstraňuje toxíny z tela, pomáha pri črevných ťažkostiach, lieči trávenie a žalúdok , povzbudzuje činnosť pankreasu a pečene.
Podnecuje činnosť čakry solar plexu.
Dalmatín jaspis
je béžový posiaty tmavými bodkami, mierni ukvapenost a neuváženost, učia rozvážnosti a trpezlivosti, pomáha nám dokonale poznať sami seba.
Lieči žalúdočné ťažkosti a kŕče, podporuje nervový systém a prináša zdravý a kľudný spánok.
Leopard jaspis
svojim vzhľadom pripomína kožu leoparda, učí nás vidieť a prijímať takých, akí v skutočnosti sme, podporuje imunitný systém, lieči zažívací a tráviaci trakt, podporuje činnosť žlčníka, pečene, obličiek a močového mechúra.

viac na: http://kamienky.blog.cz/1006/jaspis


Komentáře k článku

Rýchle pôžičky pred výplatou

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek