zemislava

Pyrit

Názov pyrit pochádza z gréčtiny a je odvodený od slova oheň, pretože po údere z neho často odletujú iskry. Pre svoju podobnosť na zlato sa často označuje aj ako mačacie zlato.

Pyrit je ideálny kameň ku liečeniu, pretože pôsobí rýchlo. Posilňuje trávenie, pečeň, pľúca a potláča astmu.Harmonizuje, podporuje koncentráciu, uvedomenie si seba samého.Čistí krv, posilňuje obranyschopnosť organizmu.Lieči chronické bolesti, ochabnuté svalstvo, kŕče a bolestivú menštruáciu.
Dovoľuje postupne skúmať rôzne možnosti a schopnosti, zvyšuje príliv nových myšlienok.
V duševnom živote prináša pyrit úľavu od úzkosti a sklamania a zbavuje dušu strachu. Posilňuje duševnú aktivitu, pretože zrýchľuje prúdenie krvy do mozgu. Zlepšuje pamäť a schopnosť vyvolávať spomienky.

Pôsobí blahodárne na kosti a podporuje tvorbu buniek. Posilňuje tráviaci trak. Zvyšuje okysličovanie krvi a blahodárne pôsobí na pľúca, potláča astmu a bronchitídu.V citovom živote pomáha železný pyrit proti melanchólii a hlbokému zúfalstvu.Donucuje človeka, aby dokončil už veci, ktoré začal. Dodáva sebavedomie a úprimnosti jeho nositeľovi.

Nosí a umiestňuje sa pre šťastie a stálu finančnú hojnosť. Pre úspešné obchodovanie je vhodné ho umiestniť na pracovný stôl.

Pozor: pyrit neznáša dobre vodu a ľudský pot, preto ho nenoste na holej koži

Zdroj: http://kamienky.blog.cz/1006/pyrit
časopis Vitalita 1/2013


Komentáře k článku.

Rýchle pôžičky pred výplatou

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok