zemislava

September

September je v preklade siedmy mesiac. Volal sa tak ešte predtým, než bol do kalendára vložený január a február, a vtedy ešte september bol naozaj siedmy mesiac v poradí a nie deviaty ako je tomu dnes.

Dňa ubúda a ku koncu sú deň a noc rovnako dlhé, všetko sa upokojuje, udržuje rovnováhu, príroda je pestrofarebná, ale vo vzduchu už cítime prichádzajúcu jeseň.

Podľa tradičnej čínskej medicíny je v septembri najviac ohrozený pankreas a slezina! Problémy sleziny sa prejavujú druhotne a sú často prisudzované iným orgánom. Ohrozené sú horné dýchacie cesty, pankreas a črevá. Typickým prejavom dysfunkcie pankreasu je nadúvanie. Zaťaženým zmyslovým orgánom je chuť, ktorá súvisí so slezinou a žalúdkom. Prejavuje sa, okrem iného, poruchou tvorby slín a rozpoznávaním chuti. Prevládajúcou emóciou týchto orgánov je starosť, nadmerné hĺbanie nad všetkými problémami.

Odporúčanie: držať diétu s posilňujúcimi prvkami; piť čaje obsahujúce lítium (nátržník husí, fazuľa obyčajná, nechtík lekársky); užívať tinktúru z lastovičníka; užívať mumio


Komentáře k článku.

Rýchle pôžičky pred výplatou

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok