zemislava

Tyrkys

Pomáha regenerovať poškodené väzivo, zlepšuje zásobovanie svalstva živinami,zmierňuje bolesti hlavy, uší a zubov. Pomáha liečiť problémy so zrakom. Zvyšuje ohybnosť a obratnosť končatín, zlepšuje pohyblivosť v prípade artritídy, pomáha pri strate rovnováhy následkom sklerózy multiplex alebo obrny a pomáha potlačiťzačínajúce epileptické záchvaty alebo detské kŕče.Znižuje prekyslenie a pomáha pri reume, dne, problémoch so žalúdkom a vírusových infekciách. Detoxifikuje a pôsobí protizápalovo.Regeneruje mozog a stimuluje mozgovú činnosť.Pomáha zmierniť problémy s pokožkou, zamedzuje prílišnému rastu ochlpenia a pomáha pri hormonálnych nerovnováhach, ktoré za tým obvykle stoja.

Pre milovníkov zvierat je tyrkys ten pravý kameň, ak treba liečiť štvornohých miláčikov- hlavne ak ide o svaly, kostru, kožu a ochlpenie alebo pazúriky a kopýtka. Je to majster-liečiteľ pre kone: stačí dať do stajne kúsok tyrkysu a koňom sa okamžite začne dariť. Preto je tyrkys vynikajúci kameň pre všetkých, ktorí majú do činenia s koňmi a zvieratami (veterinári, ošetrovatelia a pod.), ak si zadovážia dostatočne veľký kus tyrkysu a nosia ho pri sebe. Výnimku tvoria len morské ryby a cicavce ako delfíny, veľryby, ale aj obojživelníky a plazy.

UPOZORNENIA!

  • Tyrkys nesmieme na dlhú dobu vykladať na slnko a na horúčavu, lebo sa modrá farba zmení na zelenú. 24 hodín je horná hranica pre nabíjanie na slnku.
  • Pozor pri priamom kontakte s pokožkou - tyrkys neobľubuje krémy, oleje a dekoratívnu kozmetiku s jej chémiou. Aj telesné tuky menia jeho farbu.
  • Ak tyrkys obsahuje veľa kovov, treba ho z času na čas preleštiť, aby získal späť svoju jasnú farbu.
  • Neznáša chlór a bielidlá.
  • Niekedy sa s označením "tyrkys" predáva aj turkenit alebo tyrkenit (magnezit alebo howlit farbený na modro)


Viac sa dozviete na: http://kamienky.blog.cz/1006/tyrkys


Komentáře k článku.

Rýchle pôžičky pred výplatou

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok