zemislava

Zafír

Zafír je kameňom viery a duchovnej čistoty. Nájdeme ho v širokom spektre farieb modrej, fialovej, modrofialovej, žltej niekedy prechádzajúc do oranžovej, či dokonca ako číri.

Hlboká modrá zafíru očisťuje, oduševňuje, lieči. Zafír pomáha odhaliť pravdu a ilúziu. V psychickej oblasti nás zafír učí nestrácať hlavu, keď nás prepadne hnev, brzdí v nás nedočkavosť. Je to kameň koncentrácie. Uchováva stály vnútorný pokoj mysle.

Znižuje teplotu, vysoký krvný tlak, čistí krv, utišuje bolesti a krvácanie. Ak ho položíme na čakru srdca a hrdla, zmierňuje astmu, v čakre čela zabraňuje závratom, nevoľnosti, nadmernému poteniu. Prikrvácaní, nádorových a vredových ochoreniach prikladáme vyčistený kameň priamo na postihnuté miesta. Jeho ukľudňujúca modrá pozitívne vplýva pri nespavosti.

Na lačný žalúdok je možné užiť zafírovnú vodu - cez noc necháme kamienok zafíru "vylúhovať" vo vode. Táto voda detoxikuje organizmus, prečisťuje obličky, žlčník, znižuje krvný tlak Zafírová voda sa používa aj v kozmetike - spevňuje nechty, lieči nečistú pleť a pôsobí proti vypadávaniu vlasov.viac na: http://kamienky.blog.cz/


Komentáře k článku.

Rýchle pôžičky pred výplatou

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok